KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13909342
nr 1390 9342
Hermann Thiele
(1867-1956), Tyskland
Färgetsning, Vinterlandskap, Signerad. Motivet: 33x53 cm, yttermått inklusive ram: 59x79 cm
Hermann Thiele, tysk målare född 1867, död 1956.
Utrop:
500 kr
måndag 12 april 2021
kl 19:58:30